Статті

Захисний екран для обличчя: сфери застосування

Захисний екран для обличчя — трохи більше про нього ми всі дізналися більше як рік тому. Причиною цієї популярності став COVID-19. Раніше не було такої великої потреби вивчати різномаїття та призначення засобів індивідуального захисту. Сьогодні тільки ледачий не чув або не знав про них.
Отже, захисний екран для обличчя — це пластиковий щиток, який, немов бар’єр закриває обличчя людини, та не допускає можливий контакт слизових оболонок очей, носа та ротової порожнини з патогенним середовищем. Це дуже зручний і практичний виріб. На відміну від окулярів не створює дискомфорту під час носіння. Для медпрацівників це неймовірно корисний і необхідний аксесуар, з багатьох причин:

 • зручний;
 • безпечний;
 • доведений захист;
 • недорогий.

До речі, захисний медичний екран для обличчя сьогодні надягають не тільки працівники медичних установ. Його використовують у місцях великого скупчення людей. Навіть в громадському транспорті проїхатися в щитку набагато безпечніше ніж в масці. Люди чхають, кашляють, у таких випадках віруси поширюються в радіусі 3-5 метрів. Щиток стане єдиним ефективним захистом.

Простий дизайн - гарантія безпеки

Чим менше деталей передбачено у виробах, тим вони міцніші. Тому екран захисний складається з мінімальної кількості деталей, до його складу входять:

 • щиток;
 • фіксатор;
 • в деяких моделях передбачена поролонова підкладка.

Екран виготовлений із пластику, абсолютно прозорий, нещільно прилягає до обличчя. Таким чином ви зможете надіти під нього маку та окуляри. Фіксатор у вигляді гумки можна регулювати.
Пластик легкий, не викликає дискомфорту. Він не б’ється, піддається стерилізації. Виробництво таких виробів коштує недорого, це важливий форм-фактор у виробництві та реалізації захисних аксесуарів.
Скло неможливо ефективно використовувати. Хоча на перший погляд здається, що воно ідеально підходить. Насправді скло дуже небезпечно, адже може розбитися в результаті удару і поранити обличчя людини.

Де та хто сьогодні використовує захисні екрани

 • продавці в супермакретах;
 • лаборанти на виробництві;
 • косметологи;
 • водії громадського транспорту;
 • вчителя в школах;
 • вихователі в дитячих садах та ін.

Захисний медичний екран для обличчя неймовірно зручний для повсякденного носіння. Такі засоби захисту можна взяти із собою для поїздки на громадському транспорті. Екран для обличчя захищає не тільки від рідин, аерозолів. Він виключає можливість зайвих тактильних контактів рук і шкіри обличчя.
Щодня ми самі того не помічаємо, як беремо до рук різні не гігієнічні предмети: носимо пакети, відчиняємо двері, розраховуємось готівкою і т. д. ….Потім відразу поправляємо зачіску.
Можливо, ви вже зіткнулися зі шкідливими мікроорганізмами, тепер найголовніше — це не допустити їх потрапляння на слизові оболонки (очі, ніс). Захисний екран для обличчя вбереже вас від таких ризиків.

До речі, сьогодні багато спортивних і модних брендів запустили виробництво дизайнерських екранів. Відразу після дизайнерських захисних масок почали випускати модні щитки, окуляри та багато інших захисних аксесуарів.

Різновиди захисних екранів

Класифікувати екрани для захисту особи можна за сферою де їх використовують, одноразові чи багаторазові вони. Додатково можна виділити такі характеристики для класифікації, як дизайн та матеріалу виготовлення. В залежності від дозволеної кількості використань можна виділити дві великі групи ЗІЗ:

 • одноразові;
 • багаторазові.

Засоби одноразового призначення можна надягати до 5 разів. Вони виконані з тонкого пластику. Дезінфікувати такі щитки неможливо. Їх використовують, якщо немає поруч багаторазових ЗІЗ.
Багаторазові міцніші, надійніші та більш практичні. Екрани виконані із міцного ударостійкого пластику. Гумка-ремінь та фіксатор більш стійкі до розтягувань. Вироби можна обробляти спиртом, стерилізувати у кварці. При пошкодженні фіксатор або гумку можна замінити на нові та продовжити користуватися ЗІЗ.

Матеріали із яких виготовлені екрани

Головний форм-фактор — це матеріал, із якого виготовлено виріб. Від складу залежить рівень бар’єрного захисту. Сьогодні популярні такі матеріали, як:

 • полістирол;
 • органічне скло;
 • полікарбонат та ін.

Дані екземпляри стійкі до механічних пошкоджень, відрізняються підвищеною зносостійкістю.
Зразки з полікарбонату визнані найміцнішими. Їх використовують представники різних професій. Матеріал витримує удари механічних частинок, термостійкий, абсолютно діелектричний. Також він не спотворює зображення.

Спосіб кріплення

Отже, розглянемо щитки лицьові за способом кріплення застібки. Є моделі з наголовним кріпленням та кріпленням на саму маску. У наголовних виробів кріплення представлені у вигляді системи ременів, які утримують щит на голові працівника. Спеціальний регулятор дає можливість опускати/підіймати щит на необхідну висоту, фіксувати його в цьому положенні.
Кріплення на саму маску — механізм, при якому використовують адаптери, вони приєднані до каски. Також є підіймальний механізм для регулювання положення.
Всі вироби обов’язково проходять випробування на міцність, перш ніж отримають сертифікати відповідності та будуть доступні до реалізації.

Конструктивні особливості різних моделей

Вироби відрізняються за типом конструкції, по дизайну і функціональності. Щиток може бути подовженим, закривати шию та частину грудної клітини. Є екземпляри з захисним козирком для прикриття чола.
Купити захисний медичний екран для обличчя сьогодні без проблем можна в інтернеті. Екрани просто зберігати, стерилізувати та можна носити з собою в рюкзаку або сумці. Актуальність таких ЗІЗ з кожним днем ​​зростає не тільки серед різних професій, але й серед звичайного населення. Рекомендуємо вам обов’язково придбати екрани для себе та своїх близьких.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *