Статті

Матеріали для виробництва захисних костюмів: основні різновиди та особливості

Виготовлення захисних костюмів – окрема галузь, яка потребує дотримання стандартів виробництва, організації техпроцесу, наявності спеціальних навичок у персоналу і використання спецобладнання. Крім того, при пошитті спецодягу використовуються певні матеріали з підвищеними характеристиками гідрофобності, розривного навантаження, паропроникності та іншими.

Дотримання стандартів виробництва дозволяє використовувати захисні костюми не тільки медичним і лабораторним працівникам, а й представникам МВС та МНС, фармацевтичної, харчової промисловості. Спецодяг здатен захистити їх від зовнішнього впливу біологічних і хімічних речовин, бактерій, вірусів та інших несприятливих чинників. Це особливо важливо у складній епідеміологічній ситуації, яка склалася в Україні та світі у зв’язку з поширенням COVID-19.

Яка тканина підходить для пошиття захисних костюмів

Захисні костюми повинні бути не тільки міцними, але також комфортними. Залежно від сфери застосування, вони повинні захищати від підвищених температур, відштовхувати вологу, не пропускати бактерії і віруси, можуть бути багаторазовими і одноразовими.

З метою дотримання всіх цих умов, при виготовленні захисних костюмів обов’язково використовувати тільки спеціалізовані матеріали, які мають низку характеристик. Їх основне завдання (в залежності від сфери використання):

 • Відштовхувати і не пропускати дрібнодисперсні частинки, кров і т.п.
  Забезпечувати свободу рухів персоналу.
 • Забезпечувати терморегуляцію, створюючи комфортні умови для людини.
 • Відрізнятися гігієнічністю.
 • Бути щільними і міцними.
 • Відповідати вимогам Технічного регламенту щодо медичних виробів №753 і №761, вимогам ДСТУ EN ISO 13485: 2018, ДСТУ EN14605: 2017 і EN 13034: 2017. А також ISO 9001: 2015 і ISO 14001
 • Захищати від різних бактерій, вірусів, інших патогенних агентів, хімічних та біологічно активних речовин, які можуть передаватися від людини до людини.

Звичайно, одна захисна тканина не може відповідати всім цим вимогам, тому кожна організація вибирає спецодяг, враховуючи першорядні потреби. Для медичних працівників це захист від бактерій і вірусів, для співробітників харчової промисловості – гігієнічність і зносостійкість, а для тих, хто змушений працювати в червоних зонах по КОВІД-19 – захист від вірусів і інших зовнішніх впливів.

Найкращими тканинами для виготовлення захисного одягу є:

 • Ламінований спанбонд (2х-шаровий і 3х-шаровий)
 • SpunBel.
 • SMS.

Ламінований спанбонд (2х-шаровий і 3х-шаровий)

Товщина і щільність матеріалу можуть бути різними – залежно від типу скріплення волокон. Для виробництва захисного спецодягу зазвичай використовують термоскріпленний спанбонд щільністю 30-150 г / м². Цей матеріал нетоксичний і екологічний, відрізняється легкістю і міцністю. Його можна використовувати для виробництва медичних захисних костюмів першого класу – завдяки термоскріпленим волокнам він не пропускає віруси і бактерії, при цьому дозволяє шкірі “дихати”, не створюючи парникового ефекту. Матеріал – може бути двошаровим і тришаровим, при його виробництві використовуються шари спанбонду, скріплені з “дихаючою” плівкою з поліетилену. Завдяки цьому матеріал володіє підвищеними захисними і водовідштовхувальними властивостями, одночасно забезпечуючи комфорт при носінні.

SpunBel

Двошаровий нетканий матеріал, до складу якого входять поліпропіленові філаментні нитки. Відрізняється підвищеною щільністю і стійкістю до впливу зовнішніх факторів. Захисні костюми з матеріалу SpunBel можна стерилізувати при температурі 100-130 градусів Цельсія і використовувати багаторазово. SpunBel застосовується при пошитті спецодягу для медичних і лабораторних працівників, співробітників харчової та фармацевтичної промисловості.

SMS

Один з найбільш якісних матеріалів виробництва захисного одягу. Складається з трьох шарів тканин з підвищеними характеристиками (Спанбонд-Мельтблаун- Спанбонд). Ці шари з’єднуються між собою термометодом. Завдяки максимальній щільності та інноваційності виробництва, захисні костюми з SMS відрізняються герметичністю. Одяг з SMS використовується працівниками спецустанов – вірусологічних лабораторій, хірургій, лікарень та інших.

Тканини захисних костюмів “Венето”

Для виробництва захисних костюмів компанія “Венето” обрала три найбільш безпечні матеріали – Ламінований спанбонд, SMS і SpunBel. Всі вони відрізняються максимальною щільністю, зберігаючи, при цьому, “дихаючі” властивості.

При виробництві спецодягу “Венето” використовується інноваційна технологія ультразвукової спайки. Вона не передбачає зшивання матеріалу звичайним методом, завдяки чому захисні костюми “Венето” позбавлені зазорів. Це дуже важливо при виробництві спецодягу для медиків, лаборантів та інших профільних фахівців, адже саме зазори між зшитими частинами костюмів є воротами для вірусів і бактерій.

Захисний одяг “Венето” сертифіковано відповідно до технічного регламенту щодо медичних виробів № 753 і № 761, ДСТУ EN ISO 13485: 2018, ДСТУ EN14605:2017 і EN 13034:2017, ISO 9001:2015 та ISO 14001-2017.

Придбати спецодяг “Венето” можна на нашому сайті. Обирайте свій захисний костюм і будьте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *