Статті

Пошиття медичного одягу: особливості та вимоги

Спецодяг — чи ви замислювалися про його значущість, призначення, історію походження? Напевно більшість з вас недооцінюють його важливість. Але ж медичний одяг в буквальному сенсі слова допомагає рятувати життя, підтримуючи необхідний рівень стерильності. До його пошиття є обов’язкові вимоги, про які ми розповімо далі в статті.

Тканини, які використовують для пошиття медичного одягу

Спочатку весь медичний одяг відшивали з натуральних тканин білого кольору. На білому видно будь-які забруднення. Не фарбовану тканину можна кип’ятити, стерилізувати та не боятися, адже вона не линяє. Текстиль натурального походження відмінно пропускає повітря, та не створює парникового ефекту. Сьогодні для посилення властивостей матеріалів до їх складу додають синтетичні волокна. Халати шиють із бавовни, трикотажу, а також:

 • Ті-сі (Склад: бавовна 35% / поілефір 65%) — країна виробник Корея. Це різновид змішаної тканини. Відштовхує рідини, забезпечують високий рівень безпеки медичного працівника. Дана тканина не викликає алергічних реакцій, що добре для пацієнтів, і медперсоналу. Ті-сі фарбують у різні кольори, матеріал не блякне після кип’ятіння.
 • САТОРІ (Склад; бавовна 50% / поліефір 50%) — цей текстиль винайшли у Японії. Матеріал приємний на дотик, має широку кольорову гамму. Відмінна риса саторі — це ні з чим незрівнянна блискуча поверхня. Медичні костюми з неї виглядають неймовірно красиво, залишаються міцні та зносостійкі роками. Саторі витримує прання в гарячій воді дезінфекцію хлоровмісними речовинами.
 • Тередо (Склад: бавовна 33% / поліефір 67%) — цю тканину розробили в Англії. Відмітна риса тередо — стійкість до линяння/вигоряння. Волокна матеріалу стійкі до дії багатьох агресивних речовин. Медичні костюми з цього текстилю легко і просто гладити, можна прати при високих температурах і замочувати в хлорі. Матеріал дуже міцний, стійкий до механічних розривів і при цьому приємний до тіла.

Вимоги до медичних костюмів

Одяг для медпрацівників — це не тільки обов’язкові комплекти робочої уніформи. Це щось на зразок візитної картки лікаря або медсестри. Працівник медичного закладу повинен виглядати естетично та охайно. Тому важливі не тільки властивості матеріалу, а й дизайн та загальний зовнішній вигляд.
Згідно з нормативами, в складі текстилю для пошиття такого одягу заборонені будь-які матеріали, крім бавовни та поліефіру. Їх співвідношення в складі можуть бути різними. Однак вимоги до практичності костюмів залишаються незмінними:

 • допустимі будь-які види стерилізації (кип’ятіння, прасування, хлор, кварц);
 • збереження форми, стійкість до усадки / розтягуванню;
  приємні тактильні відчуття;
 • тканина повинна пропускати повітря.

Будьте обережні, сьогодні на ринку дуже багато підробок. Краще купувати уніформу у перевірених виробників, або шити на замовлення.

Медичний одяг — різновиди, моделі, фасони

Під терміном «медичний одяг» мають на увазі комплекти робочої форми, які складаються з таких речей, як:

 • халат;
 • брючний костюм;
 • комбінезон;
 • маски;
 • окуляри;
 • рукавички;
 • бахіли.

Перші три позиції — це основа одягу, яку доповнюють іншими нижче перерахованими. Давайте більш детально розглянемо кожне найменування, особливості крою.
Халат — традиційний одяг медичних працівників. Крій вільний, довжина до колін, застібається на ґудзики або змійку. В області талії може бути пояс. На виробі є кишені: нагрудний і на передній частині в області пояса /стегон.
Брючний костюм — складається зі штанів та сорочки/піджака. Цей різновид одягу сьогодні найбільш популярний серед докторів, молодшого медичного персоналу, косметологів та ін. Штани на гумці, що дуже зручно і практично. Верх застібається або на ґудзики, або на блискавки. Наявність кишень буде великою перевагою. До речі, різні виробники можуть модернізувати костюми на свій розсуд: наносити люмінесцентні елементи, ламіновані вставки та ін.
Комбінезон менш практичний ніж костюм. Найчастіше їх використовують в умовах надзвичайної небезпеки. Наприклад, при високому ризику зараження різними інфекційними захворюваннями. Коли потрібен герметичний одяг, купують комбінезон. Комбінезони популярні в лабораторіях, інфекційних відділеннях, на різних промислових виробництвах.

Окуляри, бахіли, шапочки тощо — це додаткові засоби індивідуального захисту.

Виготовлення медичного одягу — підсумуємо все вище сказане

Чи знали ви, що виробництво медичного одягу — це складний технологічний процес. В ході створення халата/костюма необхідно виявити та ряд проблем. По-перше, медичний одяг повинен відповідати таким критеріям:

 • усі розробки ведуться виключно для відповідності вимогам медпрацівників різних спеціалізацій;
 • достатній рівень захисту для різних груп і факторів щодо взаємодії між фахівцем та пацієнтом”;
 • входити в рамки сортаменту.

Далі технологи намагаються оптимізувати конструкцію медичного одягу. Після цього обирають оптимальний варіант матеріалів і аксесуарів (застібки, блискавки, липучки).
Потім на виробництві розкроюють одяг за лекалом і розмірами, шиють і тестують Випробування проводять для виявлення можливих дефектів. Це стосується міцності швів, відповідності розмірної сітки й т.д..
Тільки після всіх перевірок робоча форма для медичного персоналу стає доступною для вас.
Купити її без проблем можна через інтернет. Хочете, замовляйте на міжнародних торгових онлайн-майданчиках або в Україні. Сьогодні багато українських підприємств, які шиють медичний одяг за доступною ціною. Якість вас теж не розчарує.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *