Статті

Особливості вибору одноразового медичного одягу для жінок

одяг для жінок

Одноразовий захисний одяг не ділять на чоловічий та жіночий. Всі комплекти шиють в стилі «унісекс». Практичність і зручність ЗІЗ залежать в першу чергу від виробника. Найкращий матеріал може легко зіпсувати невдалий крій. Ви ж знаєте, як це буває з сукнями та джинсами? Одноразові ЗІЗ теж легко зіпсувати. Як же підібрати оптимальний комплект одноразового одягу жінці медпрацівникові? На що звернути увагу при покупці?
Поки чоловіки опираються тільки на розмір, дівчата та жінки хвилюються, адже їх форми більш різноманітні. На дворі 21 століття, не переживайте, розробники вже все продумали:

 • вивчили специфіку роботи;
 • аналізували ваші рухи протягом зміни;
 • ознайомилися з анатомічними особливостями;

Тільки після цього переходять до пошиття ЗІЗ!

Одноразова захисний одяг не має гендерних відмінностей.

Комплекти унісекс ширші в плечах, довші, чи не приталені … тому більшість жінок медпрацівників до цього часу думають, що ЗІЗ більшою мірою відшиті для чоловіків. Це не правда, і є певні правила, дотримуючись яких кожна представниця прекрасної статі буде відчувати себе комфортно протягом робочого дня.

Правила для вибору костюмів для жінок

Засоби індивідуального захисту використовують військові, хіміки, металурги, доктора і ще з “добрий десяток” професій. Не варто пов’язувати гендер і фасон у данному випадку. Логічно і технічно ЗІЗ повинні бути універсальними.
Це означає, що в разі надзвичайної ситуації людина повинна блискавично взяти комплект і надягнути на себе. У даній ситуації ЗІЗ повинен максимально підходити всім. Тому в крої, дизайні, основний акцент — УНІВЕРСАЛЬНІСТЬ!

 1. Тільки перевірений виробник. Чому бренд має значення? По-перше, якісна продукція завжди буде відповідати вимогам ГОСТів. У стандартах/нормативах викладені вимоги до асортименту, складу, рівня захисту. Діючи в рамках цих норм, виробники можуть проводити власні роботи, спрямовані на поліпшення робочих якостей ЗІЗ.
 2. Власні параметри. Часто жінки та дівчата не коректно вимірюють власні параметри при підборі одягу. В результаті комплекти комбінезонів, халатів «погано» сидять по фігурі. Щоб ЗІЗ добре на вас сидів, спирайтеся не на розміри верхнього одягу, а на власні заміри.
  Одноразові костюми, наприклад, шиють не на кожен розмір, а на 2-3 (S, M, L). Вироби повинні сидіти вільно, не віджимати груди, талію, стегна. У розмірній сітці виробника вказані мінімальний і максимальний межі вимірювань на кожен розмір.
 3. Обирайте комплекти з гумовими вставками. Манжети, область талії, комір, пояс на штанях — найкраще, якщо вони будуть на гумці. Такий конструкційний додаток оптимізує прилягання костюмів. Вартість комплектів з гумками та без приблизно однакова, практичність перших на порядок вище.
 4. Халати можуть бути стандартної довжини й скороченої. Для невисоких дівчат другий варіант — справжній порятунок. Зверніть увагу укорочені халати — це вироби з довжиною 75 см, а стандартні 90 см.
  На упаковці обов’язково вказано цей параметр! Ніяких укорочених рукавів. ЗІЗ повинні повністю закривати тіло.

Кожна фігура унікальна та індивідуальна. Як бути дівчатам і жінкам, з нестандартними формами й розмірами одягу. Візьмемо, наприклад власниць великих бюстів, або стегон? Обирайте комплект одноразового одягу по найбільшому параметру.
Наприклад, ОГ 110 см, ОТ 70 см, ОБ 90 см. Ви шукаєте в моделях халат/комбінезон, який оптимально сяде в області грудей.
Якщо у вас груди 85 см, талія 60 см, а обхват стегон 110 — шукаємо оптимальний розмір халату по обхвату стегон.
Підбираємо одяг за максимальною цифрою!
Заборонено самостійно змінювати довжину виробів. Максимально що можна – підвернути рукава. Перешивати, різати, клеїти ЗІЗ неприпустимо. Ваші дії можуть зіпсувати експлуатаційні якості халата/комбінезона. В результаті спецодяг не забезпечить належний рівень захисту.
Чому так мала палітра кольорів у захисних одноразових комплектів для медичних працівників. Білий, блакитний та синій — це традиційні кольори. У людини на рівні підсвідомості вони асоціюються з формою доктора або медсестри. Знайти в натовпі медика у ЗІЗ візуально легше (яскраво-рожевий, коричневий або оранжевий будуть збивати з пантелику).

Повторюємо вкотре — в засобах індивідуального захисту найважливішим є їх універсальність!

Лайфаки для прекрасних жінок медичних працівників

Отже, ви шукаєте одноразові комбінезони та не можете визначитися з розміром. У такій ситуації рекомендуємо орієнтуватися на свій зріст. Це найважливіший параметр для комбінезонів. У виробів фасон вільного крою. Щоб одяг виглядав на людині не як мішок, а як сучасний комплект ЗІЗ, його зберуть гумками. Пояс, спинка, манжети прошивають гумками для відмінної посадки та запасних см.
Корисна порада: костюм УЗ пайка має міцніші та абсолютно герметичні шви. Тому при роботі з тяжко хворими пацієнтами краще купувати такі вироби. Вони забезпечують кращий захист, це доведено практично тисячами лікарів по всьому світові.

Одноразові халати для відвідувачів

До цього одягу вимог взагалі немає. Їх відшивають у великих розмірах, оскільки надягають на куртки, пальто, шуби. Одноразові ЗІЗ (накидки, бахіли) для відвідування хворих використовують для того, щоб пил з вулиці не поширювався по лікарні. Тому тут ніяких обмежень і порад немає.

Використані комплекти підлягають списанню та утилізації. Їх заборонено стерилізувати, прати та прасувати. Одягати халат після іншої людини також не можна!

Венетомед розробляє крій, лекала, фасони спецзахисту таким чином, щоб у них максимально комфортно себе відчували жінки та чоловіки. Тому цей одяг має попит не тільки серед медичних працівників.
Купуйте оригінальні комплекти, з сертифікатами якості та гарантіями від виробника! Не намагайтеся заощадити на власній безпеці!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *