Статті

Профілактика COVID-19 та ефективні методи захисту від захворювання

Сьогодні у мережі інтернет дуже багато інформації з приводу того, як захиститися від Covid-19. На превеликий жаль існує велика кількість фейкових новин, які нашкодять вам. Яскравий приклад такої дезінформації — статті про носіння маски. Не так давно в інтернеті було розміщено багато статей про одноразові захисні маски. Запам’ятайте, вироби носять лицьовою стороною назовні (білий шар), виворітною (блакитний або синій) – до обличчя.
Ми досліджували найпопулярніші статті, рекомендації медиків і науковців. Найефективніші способи захисту розмістили тут. Тому, рекомендуємо уважно прочитати текст. Ви дізнаєтеся не тільки про корисні рекомендація, а й про міфи, які можуть вас травмувати, викликати більш серйозні наслідки, ніж зараження Covad-19.

Як захистити себе від коронавірусу - рекомендації ВООЗ

Оскільки вірус мутує і з’являються нові штами, його дослідження не припиняються. Поки більшість європейських країн закрилися на локдаун через 3 хвилі захворювання, вивчення впливу різних засобів на патоген не припиняються. Щоб захиститися від коронавірусу, мінімізувати ризики зараження, виконуйте наступні рекомендації:

 1. Дотримуйтесь соціальну дистанцію. Рекомендована відстань між людьми 1-1,5 м. В період пандемії відмовтеся від обіймів з друзями, рукостискань і інших контактів, які сприяють максимальному зближенню на вулиці.
 2. Завжди носіть з собою засоби індивідуального захисту. Маски, екрани, САНІТАЙЗЕР — тепер це must-have для будь-якого громадянина. Носіть маски правильно (2-3 години носіння та заміна на нову). Засоби одноразового призначення піддаються утилізації, багаторазові вироби можна помістити в пакет або контейнер, а вдома випрати/пропрасувати.

  До речі вироби з клапанами ВООЗ не рекомендує носити. Краще придбайте захисний екран!

 3. Регулярно протирайте руки антисептичними засобами. Прийшли додому — відразу мийте руки з милом не менше 60 секунд, після наносите зволожувальний крем. Деззасоби пересушують шкіру рук, тому їм необхідно додаткове зволоження.
 4. Мінімізуйте поїздки на громадському транспорті.
 5. Уникайте критих приміщень, місць великого скупчення людей.
 6. Приміщення повинні добре провітрюватися.
 7. Уникайте контакту рук з особою (ні чесати, ні чіпати, нічого не поправляти).
 8. Обробляйте гаджети деззасобами.
 9. Будьте уважні до свого самопочуття. При спостереженні у себе або рідних симптомів захворювання терміново зверніться до лікаря!

Хто входить до групи ризику Covid-19

Група ризику — це термін, під яким мають на увазі людей, найбільш вразливих до захворювання та його наслідків. Сьогодні понад 21 млн українців перебувають в цій групі. Серед них:

 • люди похилого віку;
 • вагітні жінки;
 • хворі на онкологію;
 • люди з цукровим діабетом;
 • які страждають від хвороб серця;
 • астматики та ін.

Тим, хто знаходиться в зоні ризику не рекомендується виходити на вулицю без нагальної потреби.

Симптоми Covid-19

Захворювання може проявлятися через різні симптоми. У кожної людини може проявлятися по-різному. Офіційний сайт ВООЗ рекомендує вам терміново звернутися до лікаря у разі спостереження таких симптомів, як:

 • Підвищена температура.
 • Сухий кашель.
 • Втрата смаку / нюху.
 • Головний біль.
 • Дискомфорт у горлі.
 • Скрутне дихання.
 • Втома.
 • Шкірний висип.
 • Розлади шлунково-кишкового тракту (діарея).

Обов’язково дотримуйтеся карантинних заходів, адже вони спрямовані на те, щоб мінімізувати та максимально уповільнити поширення вірусу.

Дослідження впливу вітаміну D на Covid-19

D (вітамін), як стверджують вчені може захистити від вірусу. Люди, у яких спостерігається його дефіцит набагато частіше схильні до зараження вірусними інфекціями дихальних шляхів. На доданок до всього, це єдиний вітамін-гормон, який самостійно організм не виробляє. Його ми отримуємо через сонце або приймаючи спеціальні препарати.
Також дослідження показують, що фактично всі жителі мегаполісів страждають від авітамінозу. Тому приймання вітаміну Д стимулює роботу імунної системи. Чим міцніше ваш імунітет, тим сильніше природний захист організму.

Міфи про профілактику коронавірусу

А тепер поговоримо про міфи. Міжнародна практика медиків, передові наукові лабораторії, кращі вчені світу беруть участь в розробках вакцин. Команда геніальних людей продовжує вивчення нових штамів Ковід-19, та не можуть вилікувати однією пігулкою. Повірте, домашні засоби типу: лимон, мед, імбир і «50 фронтових» марні.
Дексаметазон лікує від коронавируса. Це міф, ні в якому разі не приймайте препарат самостійно. Його призначають у виняткових випадках, коли пацієнту дійсно це необхідно!
Курці хворіють у легкій формі. Чергова брехня, через яку люди погіршують своє життя шкідливими звичками. У курців погані судини, постійна задишка і проблеми з серцем. Якщо курець заразиться вірусом, то повірте, ні про які легкі форми не може йти мова.
Люди, яким робили щеплення БЦЖ не хворіють на Ковід. Хотілося б, щоб це було правдою, але хворіють всі без винятків. Тільки спеціальна вакцина дає імунітет строком 6 міс. – 1 рік.
Вже зараз розробляється новітня Sars-Cov-2. Дають великі прогнози з приводу нового препарату, можливо, навіть у людей буде довічний імунітет до коронавірусу. Загалом, час покаже, що і як.

Медичний одяг, як засіб захисту

Захисні медичні костюми та засоби індивідуального захисту необхідні в якості бар’єру, який перешкоджає проникнення патогенів в одяг, шкіру і слизові оболонки. Саме тому їх носіння в медичних установах обов’язкове. Маска, бахіли, рукавички, захисний екран і халат — це елементи екіпіровки медпрацівника.
Бар’єр з нетканого матеріалу — це перший, основний захист. Виготовлення одягу спецпризначення регламентується такими стандартами:

 • Сертифікат на відповідність ДСТУ EN 14126:2008 “Одяг захисний. Захист від інфекційних агентів” — сертифікат на відповідність цьому стандарту компанія отримала першою в Україні.
 • Технічний регламент щодо медичних виробів (Постанова Кабінету Міністрів України № 753 від 02.10.2013).
 • Технічний регламент щодо медичних виробів (Постанова Кабінету Міністрів України № 753 від 02.10.2013).
 • ДСТУ EN ISO 13485:2018 Медичні вироби. Система управління якістю. Вимоги до регулювання виконуються.
 • ДСТУ EN 14605:2017 Одяг захисний. Захист від рідких хімічних речовин. Вимоги до експлуатаційних характеристик одягу з непроникними до рідини (тип 3) або непроникними до спрею (тип 4) з’єднаннями та до предметів одягу для захисту частин тіла (типи РВ [3] та РВ [4]) (EN 14605: 2005 + A1: 2009, IDT).
 • ДСТУ EN 13034:2017 Одяг захисний. Захист від рідких хімічних речовин. Вимоги до експлуатаційних характеристик захисного одягу для обмеженого захисту від рідких хімічних речовин (типи 6 і РВ [6]) (EN 13034:2005 + A1:2009, IDT).
 • ISO 9001:2015 Система управління якості для розробки та виробництва штучних і синтетичних волокон і пряжі, швейних ниток, тканин, вуглецевих і нетканих матеріалів, трикотажних тканин, текстилю, пластмас і пластмасових виробів.
 • ISO 14001-2017 Система екологічного менеджменту для виробництва синтетичних волокон, нетканих матеріалів і трикотажних матеріалів.

Купити такі ЗІЗ можна в аптеках або через інтернет. Вони стануть в пригоді, якщо необхідно відвідування лікарні або доктор збирається до вас додому.

Підбиваємо підсумки

Зараз почалася 3 хвиля захворювань в Європі. Багато країн навіть не виходили з локдауна, деякі закривають свої кордони на місяць знову. Всі ми повинні серйозно поставитися до карантину і рекомендаціям ВООЗ. Але це не означає, що життя стоїть на «ПАУЗІ». Мийте руки, гуляйте на свіжому повітрі, менше піддавайтеся стресам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *