Статті

Рекомендації щодо вибору одноразового захисного одягу для медичних працівників

Основне призначення одноразового медичного одягу — це створення бар’єру між людиною та патогенним середовищем в умовах важкої епідеміологічної ситуації. На перший погляд, нічого особливого, але насправді є цілий ряд ГОСТів і ТУ, яким повинні відповідати захисні костюми.
Критерії та різні якісні характеристики, за якими їх розрізняють, визначають область експлуатації. У чому особливості цих виробів, як їх розрізняють та обирають?
Читайте далі цю корисну статтю і станете справжнім експертом в одноразових ЗІЗ загального призначення.

Одноразовий захисний одяг — визначення терміну та основні критерії вибору

Спецодяг одноразового призначення — це костюми загального використання. Їх надягають для власної безпеки не лише в медицині, але й у військовій, хімічній, аграрній, медицині та ін.
Дані комплекти входять в групу засобів індивідуального захисту. Вони належать до виробів обмеженого терміну дії. У більшості випадків костюми одноразові використовують від 2 до 5 разів. Після чого одяг підлягає утилізації.
До спецодягу для медпрацівників відносять: комбінезони, халати, бахіли, екрани / маски.
Ми поговоримо про верхній спецодяг, не аксесуарах. Халати та комбінезони одноразові — це комплекти у стилі унісекс. Для спецодягу «на 1 раз» не так важливі фасон/дизайн, як практичність і зносостійкість!

Характеристика універсального захисного спецодягу:

 • нейтральна кольорова гамма (синій або білий кольори);
 • стриманий крій;
 • прості застібки;
 • одна розмірна сітка.

Щоб вироби зручно сиділи на тілі, не сковували рухів, на талії можуть бути вставки з гумки.

Як обрати одноразовий медичний одяг?

Одноразовий костюм повинен закривати потреби стосовно взаємодії лікаря/пацієнта. Є форма із тканин різної щільності, пропускної здатності, міцності. Виходячи з цих параметрів визначають різновид матеріалу для пошиття ЗІЗ. Давайте більш детально розглянемо, які одноразові костюми для яких «ситуацій» підійдуть.

Асортимент тканин — які підходять найкраще

Одноразовий одяг виготовляють з нещільних матеріалів. Вони можуть бути одно або багатошаровими. Нашаровуються та закріплюють ці матеріали між собою різними способами: термоклей, ультразвук і т.д..
Компанія «Венетомед» використовує ультразвуковий метод. Він надає більшої міцності виробам, робить костюми візуально естетичними.
Медіспан — це багатошаровий матеріал, чудово дихає, не створює парникового ефекту. Він може складатися зі СпанБел, Спанбонд, гідрофільних добавок, поліетилену. Одноразові костюми з медіспана відмінно підійдуть для працівників швидкої допомоги, епідеміологічних служб, лікарів інфекційних відділень та ковід-госпіталів. Їх переваги незаперечні:

 • пропускають повітря;
 • відштовхують вологу;
 • щільні, стійкі до розривів та проколів;
 • легкі.

СпанБел (SpunBel) — ще один популярний матеріал для створення захисного одягу одноразового використання. Перший шар Спанбел поліпропіленовий, а другий із мембранної плівки. Матеріал захищає від проникнення вірусів через повітря і рідини. Дуже добре підходять для роботи з пацієнтами, проведення оглядів.
Спанбонд може бути різної щільності й товщини, виготовлений з поліпропілену. Для медодягу використовують спанбонд щільністю 50-150 гр/м2. Додатково можуть додавати різні речовини для того, щоб костюми не накопичували статичну електрику.
SMS — це тришаровий матеріал, в розрізі виглядає наступним чином: два шари спанбонду, один MeltBlown посередині. Він пропускає в 10 разів менше мікроорганізмів, ніж інші матеріали. Поглинає вологу, герметичний і стійкий до механічних розривів. Спайка у нього термічна, вироби мають малу вагу.

УЗ-пайка - переваги швів і матеріалів

Як згадувалося вище, для отримання матеріалів, створення комплектів одягу одноразового застосування можуть використовувати термоклей, ультразвук або комбінувати ці методи. Венетомед використовує спосіб УЗ-пайки. По-перше, це набагато практичніше, ніж інші способи. По-друге, такі комплекти ЗІЗ мають:

 • міцні, герметичні шви;
 • однорідну текстуру, щільность, товщину;
 • приємні тактильні відчуття;
 • малу вагу.

До речі, виробник обов’язково повинен вказувати в інформації про спецодяг, склад, спосіб виготовлення, скріплення швів і тд.

Ультразвукова пайка — це особливий вид зварювання при якому використовують ультразвукові коливання. Для виготовлення матеріалу використовують точкову техніку, для крою контурну і спеціальну шовний метод для швів.

Що важливо знати кожному перед покупкою спецодягу

Перш ніж придбати комплекти ЗІЗ, обов’язково ознайомтеся із розмірною сіткою виробника та її параметрами. Костюми шиють на різний зріст людини, та інші його параметри: обхват грудей, стегон, ширина спини, т.д. Далі необхідно визначити тип костюмів за призначенням:

 • ізолюючий (не пропускає повітря і вологу);
 • фільтруючий (дихаючий).

«Протичумні костюми» — це поширена назва захисного медичного одягу. Виходячи з його бар’єрних та захисних властивостей, комплекти ЗІЗ ділять на костюми I-IV класів. Чим вище клас, тим більше виражені експлуатаційні характеристики виробів. Залежно від епідеміологічної ситуації, встановлюють відповідний тип одягу.

Комплектація

Різні виробники можуть додатково укомплектовувати основний ЗІЗ аксесуарами. Це можуть бути маски або бахіли одноразові. Такі комплектації не є обов’язковими, виробники все вказують на фірмовій упаковці. Будьте уважні при замовленні халатів / комбінезонів окремо завжди потрібно купувати:

 • бахіли;
 • маски/екрани;
 • рукавички;
 • окуляри.

У Венетомед до вашої уваги представлений великий вибір захисного спецодягу для медпресоналу та працівників різних галузей (аграрна, харчова, хімічна). Універсальний крій, розмірна сітка роблять комплекти дуже зручними для різних типів фігур.

На сайті компанії є список ГОСТів і ТУ — всі ці сертифікати відповідності є у компанії Венетомед. Вони гарантують вам бесбеку та комфорт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *