Статті

Правила використання захисного медичного одягу

Науково-технічний прогрес допомагає рятувати мільйони життів щодня. Іноді люди не помічають, як прості речі оберігають від смертельної небезпеки. Наприклад, медична захисна маска, здавалося б, невеликий відріз полотна, але це ефективний бар’єр від вірусів. Він не дає поширюватись вірусам і бактеріям. Таких прикладів дуже багато, і усі вони спрямовані на захист людини. Але корисні вони лише в тих випадках, коли людина використовує ЗІЗ правильно.

Ви знаєте, як правильно користуватися засобами індивідуального захисту? Ця стаття стане дуже корисною навіть для тих, хто думає, що все робить правильно.

Медичний працівник — чудовий приклад того, як носити медичний захисний одяг

Чи відомо вам, що існує певний алгоритм, згідно із яким необхідно одягати повний комплект спецзахисту? У медпрацівників є спеціальна “зона чистоти”. Там вони перевдягаються у ЗІЗ.
Отже, приготуйтеся упізнати багато цікавої та корисної інформації. По-перше, повний комплект СИЗИЙ складається з таких речей, як:

  • бахіли – можуть бути високі на зав’язках або низькі;
  • захисна маска або респіратор;
  • захисний екран або окуляри;
  • головний убір;
  • халат з фартухом або комбінезон.

У такому вбранні працюють доктори та медичні сестри у відділеннях, де лежать пацієнти з коронавірусом або іншими небезпечними інфекційними захворюваннями.

Порядок одягання захисних засобів

Передусім людина на роботі має одягати спецодяг. Сьогодні у більшості випадків медпрацівники використовують медичні костюми. Вони складаються зі штанів і блузи. До речі, в такому вбрані працюють лаборанти, кухарі, хіміки та ще багато представників різних професій, де є особливі вимоги до гігієни. Проте ми повернемося до медпрацівників.
Знаходячись в “зоні чистоти”, в робочій формі, людина спершу обробляє руки спиртовмісним засобом. Це необхідно для того, щоб убити будь-які патогени.
Перше, що треба зробити — оглянути усі засоби на цілісність. Першими взувають бахіли! Так, багато людей через незнання думають, що бахіли надівають в останню чергу, проте це велика помилка.
Бахіли закривають робоче взуття. Якщо це високі вироби, їх фіксують зав’язками з одного боку. Тільки після цього настає черга рукавичок. Медпрацівник надіває рукавички, дезінфікує їх, далі береться за халат (чи комбінезон). Іноді поверх додатково надівають фартух.
Потім медпрацівник перевіряє усі манжети, фіксує зав’язки й липучки. Залишилися маска, окуляри, екран і захисний шолом на голову чи шапочка.
Далі доктор ще раз розпиляє дезінфекційний засіб. Дуже важливо вказати, записати або запам’ятати час надягання одягу. Для чого це варто робити? Все тому що є вимоги до часу експлуатації ЗІЗ. Одноразові комплекти захищають від проникнення патогенів впродовж 2-5 годин.
Багаторазові ЗІЗ можна носити до 6-8 годин. Все залежить від рівня небезпеки. Потім комплект вбрання необхідно замінити на новий, а використаний відправити на стерилізацію.
Знімати захисний одяг варто у зворотній послідовності. Після зняття кожної речі руки обробляють дезінфекційним засобом.

Порівняння засобів захисту

Захисний одяг ділитися не лише на одноразовий і багаторазовий. Усі комплекти можуть бути загального та спеціального призначення. Також вироби виготовляють:

  • вологовідштовхуючі;
  • зі вставками, що ламінують, і без;
  • з посиленими швами або звичайними.

Епідеміологічна ситуація, область експлуатації є форм-факторами у виборі відповідного комплекту.

Вартість захисного одягу

На ринку сьогодні великий вибір виробників спеціального захисного одягу. При підборі засобів для індивідуального використання легко заплутатися у брендах, складах матеріалів і вартості. Є костюми, ціна яких шокує будь-якого покупця. Наприклад, захисні вироби американського бренду Cherokee, вони коштують дуже дорого. Але відверто кажучи, захисні функції такі ж, як і у біль доступних брендів. Спецодяг від Tyvek і Dupont коштує дешевше, ніж американські комплекти.
Пандемія коронавірусу і закриті кордони ускладнили їх постачання до України. Дістати будь-який з цих виробів досить складно.
На багатьох міжнародних маркетплейсах товару немає в наявності. Компанія Венето в Україні робить захисні засоби “Венетомед”. Це ідеальне поєднання ціни та якості.
Усе виробництво сертифіковане, відповідає вимогам державних та європейських стандартів. Що більше, Венето стали першими в країні, хто почав виготовляти ЗІЗ для працівників різних професій.

Основні характеристики засобів індивідуального захисту

Згідно з вимогами стандартів, спецодяг виготовляють з нетканих і мембранних матеріалів. Вони міцні, не викликають алергічних реакцій і мають наступні експлуатаційні характеристики:

  • не накопичують статичну електрику;
  • не мнуться, мають прекрасний естетичний вигляд;
  • універсальні в застосуванні, адже підходять не лише для лікарів, але і для інших професій;
  • пропускають повітря, тим самим не створюють парниковий ефект.

Найголовніше це те, що Венетомед гарантує бар’єрний захист людині при дотриманні умов експлуатації.

Чому Венетомед — це вибір №1

Щоб створювати спецодяг, компанія закупила устаткування і створила окрему лінію по виробництву захисного одягу та аксесуарів. Вони мають усі документи, що законно підтверджують діяльність: постанови кабінету Міністрів, ГОСТ, ДСТУ, ISO.
Спецодяг доступний для замовлення оптом і вроздріб. Не треба довго чекати доставки. Замовити товари можна онлайн на сайті компанії. Впродовж декількох днів транспортні компанії (Нова Пошта, Интайм і ін.) доставлять їх до вас в населений пункт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *