Статті

Як роблять бахіли

Бахіли пройшли тривалий шлях еволюції, як елемент засобів індивідуального захисту. Для нас вони виглядають чимось непримітним і малозначущими. Насправді вони виконують найважливішу функцію. Вони захищають вас від мікробів, які можуть бути в лікарні. Пацієнтів у лікарні вони захищають від патогенів, які ви можете занести з вулиці в стерильне приміщення.
Ці санітарно-гігієнічні вироби насправді використовуються не тільки в медицині, але і в косметології, в харчовій та хімічній галузях. Також вони просто незамінні в приміщеннях, де дороге підлогове покриття. Чи замислювалися ви над тим, як виготовляють бахіли? Які матеріали використовують? У цій статті ви дізнаєтеся, що відбувається з бахилами перш, ніж вони надійдуть у продаж.

Матеріали для бахіл - які бувають, їх переваги та недоліки

Найвіддаленіший «родич» бахіл – це калоші. Багаторазові, захисні, водонепроникні, здавалося б, все в них ідеально. На справді в них багато недоліків: можуть фарбувати підлогове покриття, їх неможливо стерилізувати, займають багато місця. Сучасні бахіли виготовляють з:

 • ПНТ (поліетилен низького тиску) – з нього виходять досить міцні вироби. Вони не бояться вологи, перепадів температур, механічних пошкоджень. З такого поліетилену виготовляють багаторазові бахіли, які можна використовувати в басейнах і лазнях. Незважаючи на всі плюси, мають один недолік – можуть ковзати.
 • ПВТ (поліетилен високого тиску) – поступаються за міцністю ПНТ. Доступний, недорогий варіант одноразових санітарно-гігієнічних виробів. Будьте обережні, у таких ЗІЗ ноги сильно ковзають.
 • Хлорований поліетилен – шорстка текстура перешкоджає ковзанню. У бахилах з цього матеріалу ви можете спокійно ходити по мокрій підлозі. Взуття буде суха, зчеплення з поверхнею підлоги чудове.
 • Спанбонд – нетканий матеріал, з якого сьогодні виготовляють більшість одноразових захисних засобів. Легкий, що не шелестить, що не магнітитися, прекрасно підходить для лікарень, косметології, музеїв, але спанбонд пропускає вологу.

Всі зазначені матеріали відносяться до нетканих, у них синтетичне походження. Плівкові матеріали вимірюють в мкм (мікрометрів). Щільність спанбонду визначається в співвідношенні г / м2. Чим вище ці показники, тим міцніше вироби та їх якомога довше носити.

Якість пошиття / склейки / спайки

Всі сучасні вироби виготовляють на спеціальних верстатах. Спеціальне обладнання дозволяє виробляти великі партії виробів і при цьому мінімізує витрати на робочу працю. Що ще хорошого в автоматизованому виробництві? Засоби захисту виходять однаковими: стежки, форми, а це дуже естетично. Товар має більш привабливий вигляд.
Виробництво відбувається в кілька етапів:

 1. Рулон вихідного матеріалу закріплюють на верстаті.
 2. Автоматизований ролик простягає його.
 3. Подається подвійна гумка з іншого боку і певним методом загортається по краях полотна.
 4. Отримана заготовка має форму напів-рукава, його розрізають гарячим ножем (тим самим запаюючи розрізані краї).
 5. На фінальному етапі бахіли упаковують

Це приклад найпростіших виробів, які ви можете купити в будь-якій аптеці.

Порівняння матеріалів

Всі ЗІЗ ділять на дві великі категорії: одноразові і багаторазові. Багаторазові вироби не намокають. Це моделі спеціального призначення. Вони підійдуть для експлуатації, де підвищена вологість, агресивні хімічні речовини.
Одноразові моделі – це більш легкий, універсальний варіант. Хто захоче забирати з лікарні бахіли додому стерилізувати і назад нести на роботу. Одноразові мають безліч переваг. Вони коштують недорого, є в будь-якій аптеці.
Змоделюємо ситуацію, яка була актуальною ще пару місяців назад. Візьмемо звичайний госпіталь для пацієнтів з коронавірусів. Уявіть, в яких умовах працює медперсонал. Багаторазові бахіли їм не потрібні. На багато легше і ефективніше використовувати одноразові ЗІЗ.
Працівникові музею підійдуть вироби і ПНТ, ПВТ або хлорованого поліетилену. Людина не покидає робоче місце протягом своєї зміни. Однієї пари ПНТ ЗІЗ вистачить йому на довгий час. Це до речі дуже економно.

До матеріалів є ряд вимог, обов’язкових до дотримання. Склад повинен бути 100% безпечним для людини. Вироби обов’язково забезпечують бар’єрну захист.

Ціни на бахіли

Санітарно-гігієнічні чохли на взуття коштують недорого, як і захисні маски. Вартість їх формується від таких факторів:

 • виробник імпортний або український;
 • склад матеріалу;
 • для одноразового або багаторазового використання.

Виходячи з усіх показників вибрати надійні захисні засоби не так вже й важко. Звертайте увагу на якість виробу. Найважливіші характеристики, які гарантують вам захист це сертифікати якості (ГОСТ, ДСТУ та ін). Також завжди оглядайте захисні чохли. Вони повинні бути цільними, без стирчащих волокон. У зібраному стані нагадують гармошку.

Чому Венетомед кращі

В Україні є компанія Венето. Вона законно займається виготовленням ЗІЗ Венетомед. Щоб отримати офіційне право на виготовлення ЗІЗ і пройти стандартизацію, необхідно було закупити нове обладнання, підготувати приміщення, навчити людей. Виробник має всі необхідні документи, а саме:

 • Сертифікат відповідності ДСТУ EN 14126: 2008.
 • Технічний регламент (постанова Кабміну України №753).
 • Технічний регламент (постанова Кабінету Міністрів України №761).
 • ДСТУ EN ISO 13485: 2018.
 • ДСТУ EN 14605 діє до: 2017.
 • ДСТУ EN 13034 діє до: 2017.
 • ISO 9001 діє до: 2015.
 • ISO 14001-2017.

Відповідність цим документам в першу чергу є гарантією вашої захисту. Купуючи сертифікований товар, ви купуєте ЯКІСТЬ!
Купити бахіли від Венетомед ви можете онлайн: оптом, дрібним оптом, в роздріб. Доставка ваших замовлень здійснюється транспортними компаніями по всій Україні. Також ви можете додатково придбати халати, комбінезони екрани, маски.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *