Статті

Чому медичний одяг буває не лише білого, а й синього, зеленого та інших кольорів?

Медичний одяг, який сьогодні пропонують виробники, буває різних кольорів. Є комплекти зеленого, синього, яскраво-червоного, рожевого та інших відтінків, які змінили класичні білі костюми. Чи замислювалися ви коли-небудь, чому почали робити різноколірний медичний одяг?
Розгляньмо історію медичних захисних костюмів, а також той шлях, який вони пройшли від білосніжних халатів до зелених, синіх і інших.
“Білий халат” — це вже стереотип, і, якщо людина чує це поєднання слів, відразу уявляє собі лікаря зі стетоскопом на шиї. Філіп Філіпович Преображенський, Доктор Айболить, і ще з десяток персонажів кіно і літератури носили виключно білі халати.

Чому саме білий колір обрали для медичного одягу?

Білий колір був вибраний не даремно при пошитті медичних костюмів. Це колір чистоти, на ньому видно будь-які забруднення. Білі костюми використовують не лише лікарі, але і кухарі, фармацевти, працівники лабораторій. Розгляньмо основні переваги білого кольору :

  • виділяється на тлі інших кольорів, медпрацівника завжди видно в натовпі;
  • є відмінним маркером чистоти;
  • можна стерилізувати будь-якими способами.

Також раніше спецодяг багаторазового використання і робочу форму медиків обов’язково хлорували, і хлор роз’їдав будь-який колір. Тому його відшивали з білого трикотажу.
Є і зворотний бік медалі. Батьки залякують дітей “людьми у білих халатах”. “Будеш поводитися погано? Дядечко в халаті зробить укол”. Психологи не рекомендують цього робити. Діти повинні довіряти лікареві. Усі страхи й комплекси з’являються в дитинстві. Тому вже дорослі тьоті та дяді бояться лікаря в халаті.

Чому медичний одяг синій чи зелений?

Окрім білосніжних костюмів сьогодні поширені сині та зелені комплекти. Такі варіанти були вибрані абсолютно не випадково. Спочатку спецодяг синього і зеленого кольорів був створений для хірургів. Не з метою виділити їх на тлі інших медпрацівників, а, щоб полегшити їх роботу.
Комплекти створені спеціально для хірургів і їх асистентів. Це пов’язано з особливостями нашого зору. Під світлом ламп фахівець може бути засліплений і просто не побачить, що робить з пацієнтом на операційному столі. Очі швидко втомлюються, а операції іноді тривають годинами. Зелений і синій знімають напругу з органів зору, допомагають сконцентруватися.
До речі, зверніть увагу, на одязі хірургів немає застібок, блискавок, кишень. Ці форми максимально адаптовані під умови операційних кімнат.
Носити захисний одяг цих кольорів можуть і працівники інших спеціальностей у медицині.

Принти на медичному одязі — це корисний апгрейд

Ви помічали, як стильно сьогодні виглядають лікарі, які лікують дітей? Педіатри, стоматологи, отоларингологи — у більшості випадків їх робочий костюм виготовлений з матеріалів з незвичайними принтами. Побачивши такого доктора, дитина менше нервує.
Саме тому на медичному одязі педіатра ви можете побачити жирафів, собак і навіть мультяшних персонажів. Милі зображення використовують на благо фізичного і психологічного здоров’я дітей!
До речі, у хірургів ви часто можете помітити шапочки з такими ж принтами. Іноді здається, що їх шиють з дитячих пелюшок. Це швидше за все діло смаку і бажання урізноманітнити свій робочий вигляд. Пацієнт, коли бачить людину в такому аксесуарі, менше нервує.

Чому медичний одяг буває червоного, чорного, помаранчевого та інших кольорів?

Найбільше з дизайном пощастило масажистам і косметологам. Вони можуть носити медичний одяг самих різних кольорів і дизайнів. Тому можна зустріти лікаря косметолога в чорному костюмі або в яскраво-червоному. Немає абсолютно ніяких вимог. Головне в цьому випадку — після експлуатації стерилізувати костюми: прати, кип’ятити, прасувати.

Медичний одяг Венетомед

Український виробник медичного одягу Венетомед, ТМ “Венето” створює одноразові та багаторазові комплекти ЗІЗ білого і блакитного кольорів. У каталозі представлені:

  • жіночі й чоловічі костюми;
  • екрани, бахіли, маски, шапочки;
  • халати;
  • комбінезони.
    Усі вони виготовлені з нетканих матеріалів (в основі спанбонд).

Чому медичні маски двосторонні та двокольорові?

Захисні медичні маски працюють, як двосторонній бар’єр. По-перше, заражена людина її носить, щоб не поширювати віруси й інші патогени. По-друге, медпрацівник носить її, щоб самому не вдихати віруси. Ці ЗІЗ з одного боку сині/блакитні, а з іншого білосніжні.
Колись з початком пандемії коронавіруса в інтернеті була популярна теорія про те, що білим кольором назовні маску носять люди з хворобою, а синім кольором назовні — здорові. І найжахливіше, що багато хто повірив в цю теорію. Якщо мислити логічно, такий маркер, міг спровокувати булінг стосовно заражених людей, розпалити ворожнечу.
Насправді все логічно та просто: біла сторона — внутрішня, вона прилягає до шкіри. Синя або блакитна — зовнішня. Цю інформацію легко запам’ятати, просто пояснити та важко забути.

Час підбивати підсумки

Різні кольори для медичного одягу — оптимізують його експлуатаційні характеристики. Вони покращують функціонал робочої форми. Згідно з вимогами ГОСТ і стандартів ТУ усі колірні рішення, які є на ринку дозволені.
Головне, дотримуватися вимог до видів матеріалів і їх складу.
Спецодяг має бути зручним, практичним і естетичним.
Засоби індивідуального захисту виготовляють з нетканих матеріалів (спанбонд, медиспан, смс та ін.)
Український виробник захисного одягу ВЕНЕТО робить екземпляри ЗІЗ традиційно білі. Це розширює сферу їх застосування. Халати та комбінезони Венетомед використовують представники різних професій, де строгі вимоги до санітарних норм.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *