Статті

Для чого потрібен медичний халат

Медичний халат — це уніформа медичних працівників: лікарів, медичних сестер, санітарок. Ми звикли називати їх “люди у білих халатах”, та насправді ці люди — наші ангели-охоронці. Розберімось, для чого потрібний захисний халат медпрацівникові.
По-перше, це відмінна риса. Ви завжди зможете знайти доктора та впізнати його по спецодягу. Уявіть, як було б складно та незручно, коли зустрічаєш доктора в такому ж одязі, що й ви?
По-друге, ця уніформа є захисним спецодягом. Щоденний контакт з пацієнтами, медичні процедури повинні проводитись в стерильному середовищі. Тому необхідно використати спецзахист, а саме:

 • халат;
 • маску/екран;
 • бахіли;
 • комбінезони.

Купити захисний халат сьогодні можна онлайн або в аптеці. Захисний спецодяг, який пропонують різні виробники, буває одноразовим та багаторазовим. Його виготовляють з тканих і нетканих матеріалів. Халати захисні були популярним засобом ЗІЗ і до епідемії коронавірусу. Раніше ми не надавали їм такої великої уваги, як сьогодні.

Халат медичний — що це, для чого і для кого?

Халат — це форма одягу, довгого крою, закривається на запах. Сучасні моделі застібаються на блискавку. До речі, для більшої зручності рекомендуємо обирати комплекти з двосторонньою блискавкою. На спину в області талії можуть встановити резинку-пояс. Приталений одяг, виглядає більш естетично.
На манжетах є захисні гумки. Також в сучасних зразках передбачений капюшон та кишені. Всі вироби можна розділити на дві великі категорії: стерильні та нестерильні.
Стерильні комплекти є різновидом спецодягу. У них можна навіть проводити операції пацієнтам.
Не стерильні (гігієнічні) — це ті, в яких працюють не тільки медичні працівники. Це одяг лаборантів, масажистів, косметологів, в них навіть можна відвідувати пацієнтів.
Вони можуть бути різних кольорів, не тільки білі, а й зелені, блакитні, сині тощо. Найголовніші форм-фактори, за якими розрізняють всі вироби — це ступінь захисту, комфорт і стійкість до пошкоджень. Давайте більш детально розглянемо кожен з них:

 • Ступінь захисту. Уявімо на хвилинку, що спецодяг є бар’єром, який є “щитом” і запобігати проникненню патогенів. Віруси містяться в повітрі та рідинах. При повсякденній роботі медпрацівник стикається з величезною кількістю ризиків. Віруси й бактерії, які поширюють пацієнти при кашлеві або чханні розлітаються на відстань 3-5 м. Без спец костюму ризик захворіти дуже високий.
 • Комфорт. Працівники лікарень перебувають у спецодязі досить тривалий проміжок часу. Тому в ЗІЗ повинно бути комфортно. Сучасні вироби не накопичують статичну електрику, гіпоалергенні, не шелестять, а також не сковують рухів. Відсутність цих негативних явищ дарує відчуття комфорту та абсолютної свободи у рухах.
 • Стійкість до пошкоджень. Дуже важливо, щоб халати медичні були стійкі до розривів. Тому виробники армують шви, використовують неткані матеріали, адже вони міцніші, ніж натуральний текстиль. До речі, є вироби з додатковою пропиткою, яка підсилює ці характеристики. Такі вироби стійкі навіть до порізів та проколів.

Одяг повинен пропускати повітря. Це необхідно для природної терморегуляції, зменшенню пітливості. Тканина обов’язково повинна бути “дихаючою”.
Зручна довжина (вироби від 110 см до 140 см). Модель крою даного одягу не повинна плутатися в ногах і заважати пересуванню. Оптимально, якщо довжина виробів сягає колін.

Одноразові / багаторазові халати - у чому різниця?

Під терміном “одноразовий халат” маються на увазі вироби, які можна надягати кілька разів (не більше 5). Їх не можна ремонтувати або стерилізувати. Виготовлені вони зі спанбонду.
Багаторазові костюми роблять з мембранної тканини – медіспан. Він складається з двох шарів спанбодну і захисної мембранної плівки між шарами.

Халат захисний медичний - переваги сучасних виробів

Всі вироби, які сьогодні представлені в категорії “Халати захисні медичні” — це легкі, в буквальному сенсі слова невагомі вироби. Одягнувши їх, ви зовсім не відчуваєте ЗІЗ на собі. Їх можна носити поверх верхнього одягу. Виробники подбали про те, щоб спецзахист був доступним для всіх. Він коштує недорого при цьому є дуже зручним та комфортним.
Що стосується розмірної сітки, то сьогодні представлені ЗІЗ у двох варіаціях: універсальні й ті, що відповідають розмірній сітці (є європейська та американська). Обрати необхідний зразок легко і просто. До незаперечних переваг такого одягу можна віднести:

 • універсальність – вироби використовують не тільки в медицині;
 • доведена ефективність;
 • простота в експлуатації;
 • великий вибір.

Пам’ятайте про власну безпеку і не забувайте використовувати засоби індивідуального захисту.

До речі, всі екземпляри повинні обов’язково проходити тестові випробування на цілісність, стійкість до розривів і відповідність до вимог безпеки. Тестові випробування проводять в лабораторіях, тільки після успішного їх проходження халати надходять у продаж. На упаковці обов’язково має бути вказана вся інформація: склад, ступінь захисту, розмір і довжина.

Підведемо підсумки

Халат медичний — це різновид спецодягу для захисту від патогенного середовища, а також для підтримки стерильності в приміщенні. Він є обов’язковим одягом для працівників медичних установ. В Україні сьогодні представлений великий вибір імпортних зразків.
Ми рекомендуємо звернути увагу на українського виробника “Венетомед”. Вони перші, хто почав офіційно виготовляти ЗІЗ в нашій країні. Все виробництво відповідає міжнародним стандартам. Вироби дійсно відмінної якості.
Пам’ятайте про персональний захист, дбайливо ставтесь до свого здоров’я та здоров’я оточення. Часом така незначна деталь, як маска або халат дійсно можуть врятувати життя людині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *