Статті

Що важливо знати при покупці білих халатів

Білий халат, як різновид робочої форми, популярний серед представників багатьох професій. Білосніжний одяг асоціюється з гігієною, стерильністю, безпекою. Кому потрібен білий халат? Як правильно обрати уніформу, на що звернути увагу при покупці? У даній статті ми розкриємо головні характеристики даного різновиду спецодягу. Ці поради допоможуть правильно зорієнтуватися і купити якісний виріб.

Білий халат та спеціалісти, які щоденно одягають його на роботі

«Люди у білих халатах» — хто вони? Хто щодня одягає на себе цю форму і несе користь суспільству? Перше професія, яка приходь на думку «лікар» … і більше нічого. Представники багатьох інших спеціальностей використовують даний вид спецодягу. Сфера експлуатації їх набагато ширше. Крім представників із медицини, цей одяг є необхідним для:

 • кухарів столових дошкільних, шкільних та інших навчальних закладів;
 • працівників санітарних служб;
 • викладачів з деяких предметів (хімія, фізика);
 • лаборантів на підприємствах та ін.

Білий колір — це колір стерильності та чистоти. На ньому легко розгледіти забруднення, що дуже важливо в роботі, де особливі вимоги до гігієни. Доктора або медсестру ви легко розпізнаєте за їх робочим вбранням.

Цікавий факт: «Чому саме білі халати?» Білосніжний колір був обраний не випадково. Одяг для медпрацівників регулярно кип’ятили / виварювали, замочували в хлорі з метою знищення мікробів. Тканини будь-яких інших кольорів швидко ставали бляклими в результаті обробок. Саме тому було вирішено шити одяг з не фарбованого білого полотна.

Сьогодні кольорова гамма на багато ширша, але білий колір вважається універсальним. Це безсмертна класика. Численні соцопитування показують, що люди інтуїтивно більш схильні довіряти співробітнику в білому халаті, ніж в інший уніформі. Кольори, які сьогодні також використовують для пошиття робочої форми: ніжні відтінки зеленого, синього, блакитного, рожевого тощо.

Це корисно знати: «Доктора рекомендують батькам не залякувати ними дітей. Дорослі на рівні підсвідомості можуть боятися лікаря, але пояснити причину страху не можуть».

Білий халат та його призначення

Робоча уніформа є не тільки відмінною ознакою. Це елементарний захист працівника при виконанні своїх обов’язків. В комбінуванні з іншими елементами ЗІЗ: рукавичками, маскою, бахілами, ви отримуєте основний спецзахист від патогенів. Після робочої зміни спецкостюм необхідно зняти, стерилізувати, випрати, просушити та пропрасувати.

Критерії вибору медичного одягу

Обираючи робочий одяг потрібно бути уважним і вимогливим до його крою, якості швів, складу матеріалу. Адже ви ризикуєте віддати гроші за неякісні речі.. Давайте більш детально розглянемо основні критерії вибору білого халата:

 • матеріал;
 • фасон і розмір;
 • зносостійкість / якість пошиття;
 • наявність додаткових елементів.

Безсумнівно, робочий одяг повинен бути міцним, надійним та зручним. У більш широкому розумінні кожний із перерахованих критеріїв спрямований на безпеку та комфорт людини.

Матеріал — ще 100 років тому і сьогодні кращими для пошиття білих халатів вважаються натуральні тканини. Текстиль виготовлений з рослинних волокон льону, коноплі, бавовни абсолютно безпечний. Цим матеріалам в буквальному сенсі слова немає зносу. Більш того, їх можна регулярно стерилізувати. Такі тканини:

 • тримають форму;
 • пропускають повітря (не створюють парникового ефекту);
 • їх можна гладити при високих температурах, кип’ятити, прати з хлором;
 • не електризуються;
 • зберігають свою білосніжність;
 • мають тривалий термін експлуатації.

Зараз допускаються додавання синтетики в незначній кількості, але не більше ніж 20% від загального співвідношення в складі. Синтетика покращує експлуатаційні характеристики та властивості матеріалів.

Фасон та розмір — перед тим, як купити білий халат зробіть виміри. Візьміть сантиметрову стрічку, виміряйте ширину плечей, обхват грудей, стегон і талії. Також додатково потрібно виміряти довжину рукава.
Далі необхідно звірити отримані заміри із розмірною сіткою виробника. Оберіть оптимальний варіант. Поцікавтеся, чи вироби шиють «розмір в розмір», можливо вироби маломірять чи навпаки.
У першому випадку ви просто купуєте свій розмір. Якщо одяг маломірить, необхідно консультуватися і підбирати оптимальний варіант. Звичайно по можливості варто приміряти уніформу. Халати носять не на голе тіло. Під ним згідно з сезоном / умовами праці ви залишаєтеся у своїх речах.

Зносостійкість — деякі ресурси заявляють, що спецодяг витримує 500 і більше прань. Як варіант можна побачити подібні обіцянки «залишається як новий після численного прання».
Рекомендуємо розглядати зносостійкість за зовсім іншими критеріями: щільність тканини і якість швів.

Трикотаж може бути різної щільності. Чим щільніший матеріал, тим він більш стійкий до розривів та зачіпок. Хороший шов, щільний рядок, відсутність розривів забезпечують естетичний зовнішній вигляд та захист від розривів.

Наявність додаткових елементів. Халат – це найпростіша форма одягу на запах. Зараз його фасон більш модифікований. Застібатися він може на ґудзики або блискавку. Також в дизайні вітаються кишені, пояс для талії, манжети з регулюванням. Доглядайте дизайн індивідуально для себе.

Підбиваємо підсумки

З усього вище перерахованого стає зрозумілим, що до вибору спецодягу не можна відноситься халатно (пробачте за каламбур). Обирайте перевірених виробників, вивчайте склад тканини, перевіряйте шви на міцність. Пам’ятайте, що в даному вбранні доведеться проводити дуже багато часу. Тому одяг має бути зручним, не сковувати рухів.Рекомендуємо купувати відразу пару комплектів для перезмінки. Одного комплекту дуже мало при регулярній роботі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *