Статті

Який аксесуар краще захищає від мікробів: захисний екран для обличчя чи маска?

какой аксессуар лучше защищает

Що ж все-таки краще та ефективніше захищає обличчя людини —  захисний екран або маска? На перший погляд здається, що звичайно екран надійніший. Але якщо почати розбиратися в призначенні та захисних функціях даних виробів, ви можете поміняти свою думку. Визначити доцільність використання тих чи інших засобів може тільки сфера експлуатації ЗІЗ.
Пластиковий щиток для лиця є невід’ємною частиною спецодягу для багатьох професій. Він захищає від металевої стружки, рідин, аерозолів і навіть випромінювань. Стоматологи їх завжди використовують в роботі із пацієнтами. Також ви часто їх можете побачити у кабінеті косметолога. Останні два роки ведуться бурхливі дискусії про доцільність застосування таких захисних виробів серед звичайного населення.

Захисний екран для обличчя — особливості, переваги/недоліки

Захисний щиток або екран для обличчя — це спеціальна прозора пластина, яка є бар’єром від рідин і твердих часток. Екрани абсолютно прозорі, не спотворюють зображення. Виготовлені із різних видів пластику, бувають різноманітних розмірів.
Кріпляться на маску або голову за допомогою ременів, адаптерів та фіксаторів.

Переваги таких виробів незаперечні:

 • великий вибір;
 • доступні ціни;
 • тривалий термін експлуатації;
 • легко регулюються під вас;
 • можна стерилізувати;
 • прості в зберіганні;
 • діелектричність;
 • захищають від випромінювань;
 • універсальні у використанні.

Не зважаючи на величезний вибір даних засобів, зберігайте обачність та при покупці обирайте перевірених виробників. Вони повинні спеціалізуватися на виготовленні ЗІЗ. Кожен зразок повинен проходити спеціальні випробування та мати сертифікати відповідності.
Екрани для лиця використовують не тільки медичні працівники, але й представники різних професій: від лаборантів до будівельників та металургів.
Здавалося б, такі ефективні ЗІЗ не можуть мати недоліки. Розгляньмо мінуси, адже декілька слабких місць вони мають. По-перше, вони можуть пітніти, що дуже заважає чітко бачити зображення. Це відбувається при підвищеній вологості або різкому контрасті температур.
По-друге, захисні медичні екрани не завжди доречні. Все-таки без захисних масок вони слабо ефективні в умовах підвищеної концентрації вірусів у повітрі.
Сьогодні захисний екран для обличчя медичні працівники найчастіше використовують для захисту від коронавірусу. Ще пару років тому ніхто і думати не міг про їх необхідність.

У побуті себе досить ефективно показали маски медичні, як ЗІЗ під час карантинних заходів.

Захисні медичні маски - опис переваги/недоліки

Захисні медичні маски більш звичні для всіх нас. Їх постійно використовували у медичних установах, а також в попередні роки під час пандемій різних видів грипу. Елементарні зразки “ватно-марлеві” пов’язки ще за шкільною партою робили учні на уроках ОБЖ.
Виготовляють маски з нетканих матеріалів синтетичного походження (спанбонд). Виріб захищає ніс та ротову порожнину від вдихання мікроорганізмів та пилу, що містяться в повітрі. Цей додатковий елемент ЗІЗ складається із полотна (відрізу спанбонду) та гумок на вуха. У деяких моделях є пластиковий або алюмінієвий фіксатор для носа. У виробів є лицьова і виворітна сторони.
Найдешевші екземпляри необхідно міняти раз на дві години. Є й більш стійкі моделі.

Обговорімо переваги таких масок:

 • всюди та завжди можна взяти з собою;
 • дешева ціна;
 • відмінний захист від вірусів;
 • можна купити у будь-якій аптеці.

На превеликий жаль даний аксесуар не захищає слизові оболонки очей. Covid-19 передається через очі. Вірус потрапляє на слизову та проникає в організм людини. Більшість масок неможливо стерилізувати. Вироби швидко зношуються і втрачають свої бар’єрні функції.

Захисна маска VS захисний екран — що обрати?

Отже, розберімось, у яких випадках маска більш ефективна, ніж екран? Виключно для одноразового застосування на відкритому повітрі. Саме тут концентрація вірусів мінімальна, тому що:

 • повітря циркулює;
 • є ультрафіолет (сонце вбиває всі віруси);
 • зберігається соціальна відстань між людьми.

За інших умов використовувати захисний екран. У особливо важких ситуаціях необхідно поєднувати ці два елементи ЗІЗ.
Зіткнувшись глобально з проблемою епідемії коронавіруса у всьому світі, людство було змушене носити різні ЗІЗ, щоб уникнути жахливих наслідків. Спочатку всі носили маски без дотримання часових інтервалів. Лікарі змушені були знаходиться в них цілодобово. У результаті в мережі інтернет з’явилося багато фото, де ми спостерігали сліди масок ну втомлених обличчях лікарів і медсестер.
Згодом було виявлено один неприємний факт. Маска не тільки перешкоджає попаданню вірусів в легені людини, а й заважає природній фільтрації оегень. В результаті це стало причиною побічних ефектів, а саме поширенню грибка в органах дихання. Саме тому було терміново прийнято рішення про впровадження захисних екранів. Вони не перешкоджають диханню, чим в рази перевершують своїх “конкурентів”.
Фіксатори часто тиснуть на вуха, тому викликають відчуття дискомфорту. У цьому випадку “з точки зору зручності” лицьові екрани також перевершують прості маски.

Захисний екран для обличчя ціна

Вартість щитків вища, ніж у масок. Але якщо порівнювати термін експлуатації виробів, другі без сумніву програють. З огляду на той факт, що найпростіший екземпляр маски, який можна купити в будь-якій аптеці, потрібно міняти кожні 120 хвилин, щоб бути захищеним, можна відразу зрозуміти, наскільки щиток економніший.
Вас приємно здивують ціни на екрани захисні медичні для обличчя від українського виробника Венетомед. За своїми характеристиками вони повністю відповідають вимогам міжнародних стандартів. Міцні, надійні, виготовлені з якісних матеріалів. Необов’язково бути медпрацівником, щоб замовити ці ЗІЗ. Сьогодні купити онлайн їх може кожен охочий на офіційному сайті компанії. Доставлення можлива по всій Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *